Kompaktowa łazienka

29 Wrz
10:09

Któż z nas może pochwalić się szeroką, przestronną, bez problemu mieszczącą wszystko łazienką? Jeśli wierzyć statystykom, większość z nas mieszka w blokach, a tam takich łazienek ze świecą szukać. Dlatego właśnie dla większości z nas ważne jest znalezienie sposobu na to, jak taką łazienkę dobrze zaaranżować, by pomieściła wszystko to, co chcemy.

Sprytne pomysły

Decydując się na remont niewielkiej łazienki najpierw musimy w pełni zdać sobie sprawę ze swoich potrzeb: musimy wiedzieć, czego chcemy, co jest absolutnie niezbędne, a z czego możemy ewentualnie zrezygnować. Kiedy już przez to przebrniemy, trzeba nastawić się na wykorzystywanie każdej przestrzeni, jaka nam zostanie po wstawieniu najpotrzebniejszych sprzętów, jak na przykład toaleta. Doskonałym rozwiązaniem, które sprawi, że wykorzystamy nawet najmniejsze zakamarki, będzie stworzenie mebli do łazienki na wymiar: to spora inwestycja, ale zwraca się z nawiązką. Istotne jest także szukanie coraz to nowych miejsc i sposobów na przechowywanie. W małej łazience sprawdzą się wieszaki na drzwiach, liczne półki, półeczki, kosze i tak dalej. Wszystko, by w pełni skorzystać z dostępnego miejsca.

Porządek

Jeśli łazienka naprawdę jest mała, konieczne jest to, by jak najwięcej akcesoriów, takich jak kosmetyki czy suszarki lub grzebienie było na stale schowanych. Im mniej przedmiotów na wierzchu, tym wrażenie ciasnoty mniejsze. Trochę z tym zachodu, ale warto się mobilizować do regularnego sprzątania, bo efekt mówi sam za siebie.

« »
2 Komentarze

  Łukasz

  Wrzesień 29, 2017 at 10:09 am

  Moja ciocia ma tak kompaktową łazienkę, że siedząc u niej na tak zwanym tronie kolanami dotykam pralki ;(

  anna

  Wrzesień 29, 2017 at 10:09 am

  U mnie dobrze się sprawdziło w takim przypadku wyniesienie pralki do kuchni. Musieliśmy zrezygnować z jednej szafki ale za to mamy duuuuużą wannę, coś za coś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *