Meble do małych przestrzeni

2    meble  admin
29 Wrz
10:14

Problem z metrażem mieszkania z reguły, jeśli nie zawsze, jest taki, że mamy go za mało. Niezmiernie rzadko spotyka się osoby, które narzekają na to, że mają na wszystko za dużo miejsca. Tak więc porady związane z gabarytami wnętrza ograniczają się niemal wyłącznie do tego, co zrobić z mieszkaniami, w których brakuje miejsca, jak wykorzystać dostępną przestrzeń i „wyczarować” jej jeszcze więcej? Odpowiedź jest prosta: trzeba wybierać sprytne meble.

Do zadań specjalnych

Co to takiego sprytne meble? To, w dużym skrócie i uproszczeniu, meble wielofunkcyjne, wielozadaniowe, takie, które sprawdzają się w różnych sytuacjach. Idealnym przykładem będzie tu na przykład klasyczny jamnik, który za dna pełni funkcję stolika kawowego, gdy zapraszamy gości potrafi podwoić swoje rozmiary, a w razie potrzeby można go podnieść i może służyć za stół jadalny. Wielozadaniowa może być także sofa za dnia służąca do siedzenia, a w nocy do spania.

Dla każdego

Takie meble, mimo że spełniają tak wiele zadań, wcale nie muszą być drogie, a część z nich możemy przecież wykonać samodzielnie. Takiego rodzaju meble można znaleźć w marketach budowlanych, sklepach z wyposażeniem wnętrz oraz w salonach meblowych. Warto także czasami podpatrzyć w telewizji lub internecie interesujące nas rozwiązania i spróbować je wcielić w życie we własnym zakresie. Jeżeli brakuje nam zdolności i doświadczenia możemy skorzystać z usług profesjonalnego stolarza, wystarczy dokładnie mu wytłumaczyć, o co nam chodzi, jaki efekt pragniemy osiągnąć.

«
2 Komentarze

  Łukasz

  Wrzesień 29, 2017 at 10:14 am

  Nigdy bym się nie pokusiła o samodzielne robienie mebli, nie mam najmniejszego talentu to tego typu prac, ale za to sama sobie szyję – poduszki, kapy, zasłony, co tam mi się zachce 😉

  anna

  Wrzesień 29, 2017 at 10:14 am

  Jeśli chodzi o sprytne i oszczędzające miejsce meble to dla mnie Ikea jest niezrównana. Tylko może niektórych odstraszać ceną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *