Tekstylia

2    tekstylia  admin
29 Wrz
10:07

Wystrój wnętrz to mnóstwo przeróżnych elementów: podłogi, ściany, meble, obrazy, lampy, zasłony, poduszki, świeczki, zdjęcia… Można by tak wymieniać i wymieniać. Część z nich kupujemy na długo i ciężko szybko i niskim kosztem je wymienić (doskonałym przykładem jest tutaj podłoga), część, jak na przykład tekstylia, można zmienić błyskawicznie i w ten sposób nadać wnętrzu całkowicie inny charakter.

Materiały

Jeżeli chcemy się przekonać, jak wielką rolę w urządzaniu przestrzeni mieszkalnej odgrywają tekstylia warto zrobić prosty eksperyment: kupić nowe zasłony albo narzutę na kanapę w zupełnie innym kolorze i stylu niż dotychczasowe. Wystarczy też chociażby zmienić pokrowce na poduszki, o ile takowe posiadamy, by przekonać się, jak ta niewielka ilość bawełny potrafi namieszać czy to w salonie czy w sypialni. Tak niewielka zmiana może być dla nas impulsem do czegoś większego, do zmiany charakteru naszego domu, ale może też być tylko niewielkim akcentem, który nieco odmieni pokój.

Tanie i łatwe do zachowania w czystości

Odmienianie wnętrza tekstyliami jest łatwe i ekonomiczne: można kupić nowe, można w ciucholandzie, można też samemu je uszyć. Jeśli się pobrudzą – wystarczy wyprać, jeśli nam się znudzą – nie będzie żal się ich pozbyć, bo nie są przecież zbyt drogie, a bardzo efektowne. Aby zmiany przeprowadzane za ich pomocą były spektakularne, nie trzeba wcale decydować się na duże kontrasty: czasem wystarczy zamienić pstrokate zasłony na grube białe kotary, by niemalże całkowicie zmienić wystrój pomieszczenia.

« »
2 Komentarze

  Łukasz

  Wrzesień 29, 2017 at 10:07 am

  Tekstylia są świetne! Jak kupiłam długie do ziemi szare zasłony i czerwoną narzutę na łóżko, a mama uszyła pasujące poszwy na poduszki przyjaciółki nie mogły uwierzyć, że to to samo wnętrze!

  anna

  Wrzesień 29, 2017 at 10:07 am

  Dla mnie metamorfoza wnętrza to inne meble, podłogi. Zasłony i kapy to rzecz wtórna i zbędna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *